Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
        


     

         


 
                                                                UFO

UFO NA OBRAZACH MISTRZÓW

Obiekty w kształcie dysku świecą jasnym promieniem! – to nie opis relacji spotkania z UFO, ale opis obrazów dawnych mistrzów malarstwa.

Fragment dzieła Carla Crivelli

Jestem nowym czytelnikiem waszego portalu i przeglądam Wasze archiwum, równocześnie z innymi informacjami o UFO itp. na innych ogólnoświatowych portalach. Po przeczytaniu w archiwum artykułu z dnia 4.8.2005 z listem pana Jarosława Mazurka, w którym przedstawia własną propozycję interpretacji "widoku" na monecie, także ja chciałbym przedstawić moją myśl.
Otóż natknąłem się na stronie internetowej www.UFOartwork.com na dział UFO artwork A.D., gdzie prezentowane są obrazy na których znajdują się obiekty UFO (ew. takie są interpretacje tych obiektów). Na jednym z obrazów (w załączniku) jest namalowany obiekt łudząco podobny do tego samego obiektu, który znajduje się na monecie przedstawionej na stronach Fundacji.

Obraz - " Carlo Crivelli (1430-1495), tytuł "The Annunciation"
(1486) wisi w National Gallery, London."

Obraz Aert de Gelder

Obraz pochodzi z XV wieku (jest młodszy o 200 lat od monety). Znalazłem także podobną sytuację na obrazie Aert de Gelder'a p.t. "The Baptism of Christ", namalowanym w 1710, który wisi w Fitzwilliam Museum, Cambridge. Obiekt w kształcie dysku świeci słupem światła na Jezusa oraz Jana Chrzciciela.
Oba obrazy skłoniły mnie do napisania moich spostrzeżeń. Chciałbym zwrócić uwagę na kierunek i stopień odchylenia "promienia świetlnego" wydobywającego się ze "spodka" wiszącego na niebie na obu obrazach. Nie jest to kierunek poziomy w żadnym z trzech przypadków (z moneta włącznie), a także (może lekka nadinterpretacja) na każdym z tych widoków, promień wskazuje jakieś miejsce lub postać.

Moneta z XVII w.

Na monecie możliwe jest, że to jakiś budynek (nie widać dokładnie tego na zdjęciu), na obrazach miejsce chrztu Jezusa oraz korona na głowie Maryji. Malarze obrazów mogli interpretować UFO jako opiekunów osób świętych, aniołów. Odrzuciłbym wtedy interpretację pana Jarosława jakoby UFO na monecie było odwróconym zegarem słonecznym, gdyż nie widzę uzasadnienia, dlaczego zegar słoneczny (do którego też są podobne obiekty z obrazów) miałby mieć swoje miejsce na obrazach religijnych.

nautilus.org.pl

                               Dodaj wpis do Księgi Gości ! (kliknij!)                                                      

e-mail: apokalipsy@tlen.pl

          GG: 8734263   3324083

     

      

Jak myślisz co się stanie w 2012 r.
Przejście w czwarty wymiar
Wojna nuklearna
Całkowita zagłada cywilizacji
Nic się nie stanie
Nie mam pojęcia