Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
         
               


      

         

Ustaw stronę jako startową

 


 
                                                                NAUKA

Sklonowany człowiek


Sklonowany człowiek Kobieta biorąca udział w kontrowersyjnym doświadczeniu klonowania istoty ludzkiej jest w 8 tygodniu ciąży - podaje magazyn Britain's New Scientists.


Jeśli to prawda, będzie to pierwsza ciąża sklonowana. Jednakże biuro Antinoriego, specjalisty ds.płodności w Rzymie odmówiło potwierdzenia tej informacji.

Panos Zavos z the Andrology Institute of America w Lexington, Kentucky, niedawno ogłosił, iż para planowała sklonować dziecko jeszcze przed końcem 2001r. Niestety, on także odmówił potwierdzenia bądź sprostowania tej wiadomości.

Magazyn, mający na celu popularyzację wiedzy stwierdza, iż bazuje na artykule, zawartym, w the Gulf News newspaper. Mówi się, że Antinori będzie podnosił protest na spotkaniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nie wyjawił też ani narodowości, ani miejsca zamieszkania kobiety.

Jeżeli informacja się potwierdzi, wywoła na pewno aferę - twierdzi New Scientist. Wiele państw zakazało eksperymentów z ludzkimi klonami, zaś najwięksi eksperci w tej dziedzinie ostrzegają przed możliwymi defektami sklonowanego płodu, a także wysokim ryzykiem poronienia. Występują także opory natury etycznej.

Richard Gardner, ekspert z zakresu rozwoju embrionalnego, który brał udział w badaniach dotyczących terapeutycznego klonowania powiedział, że taka ciąża mogłaby być efektem nie do końca przemyślanych działań, biorąc pod uwagę bieżący stan wiedzy na temat klonowania istot ludzkich.

Antinori odpowiada, że jest w stanie w taki sposób monitorować embrion, aby uniknąć deformacji, lecz Gardner ripostuje: " nie ma sposobu, aby to zrobić - można jedynie wprowadzać zmiany w chromosomach". Może się zdarzyć, że wystąpi pojedynczy defekt genu i inne problemy, mogące prowadzić od raka bądź defektów.

"Trudno ocenić szanse tego dziecka na przeżycie"- powiedział Gardner. Badania nad innymi ssakami (owcami, krowami, myszami i kozami) pokazały, jak wielkie jest zagrożenie życia embrionu.

Richard Nicholson, wydawca the UK-based Bulletin of Medical Ethics, powiedział New Scientist , że raport na temat takiej ciąży jedynie bardziej podkreśla konieczność uregulowań prawnych w tej dziedzinie. Chociaż praktyka ta jest zakazana, jak np. w Wielkiej Brytanii - w wielu krajach takie działania są legalne (np. w USA), gdzie obecnie senat pracuje nad stosowną regulacją prawną.

"Potrzebujemy międzynarodowego prawa w celu zapobiegania takim zdarzeniom, jak w wypadku Antinoriego, który czyni coś, co większość uważa, iż nie powinno było się zdarzyć" powiedział Nicholson.

Jak poinformowała agencja ITAR-TASS dziecko, które pojawi się na świecie za około 7 miesięcy, będzie pochodzenia arabskiego, a ojcem będzie znany w świecie arabskim "bogacz", niektóre agencje podają, że może nim być libijski przywódca Muammar Kaddafi.

Stolica Apostolska chce, aby parlamenty państw świata uznały klonowanie człowieka za "czyn przestępczy", a w przyszłości za zbrodnię przeciwko ludzkości - poinformował włoski dziennik Corriere della Sera.

zdrowie.medicentrum.pl 

                              Dodaj wpis do Księgi Gości ! (kliknij!)

e-mail: apokalipsy@tlen.pl

          GG: 6705942  3324083

        Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych

      

       

      

Jak myślisz co się stanie w 2012 r.
Przejście w czwarty wymiar
Wojna nuklearna
Całkowita zagłada cywilizacji
Nic się nie stanie
Nie mam pojęcia