Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
        


     

         


 
         ZJAWISKA NIEWYJAŚNIONE

                                                           PIRAMIDY

Wznosząca się nad pustynią w pobliżu Gizy Piramida Cheopsa jest ostatnim z siedmiu cudów świata. Jednak czy rzeczywiście jest to jedynie pusty grobowiec, czy też budowla ta spełniać miała także całkiem inne funkcje?

Zbudowana z sześciu i pół miliona ton skały i wznosząca się na wysokość 146,5 m Piramida Cheopsa od 4500 lat pozostaje jedną z największych budowli kiedykolwiek wybudowanych na Ziemi. Egiptolodzy uważają, że powstała ona 2500 roku p. n. e. Mniej więcej w tym samym czasie co Sfinks i dwie sąsiadujące piramidy. Ostatnio jednak poddaje się w wątpliwość cel, dla jakiego została ona wybudowana.

 

Odkrycie robota.

W marcu 1993 roku niemiecki inżynier Rudolf Gantenbrik postanowił znaleźć odpowiedź na to pytanie. Skonstruował on zdalnie sterowanego robota o nazwie Upuaut 2, wyposażonego w kamerę wideo ( koszt wykonania robota wyniósł 250 tysięcy dolarów ). Wprowadził go do szybu wentylacyjnego ciągnącego się od Komory Królowej, pomieszczenia znajdującego się głęboko w środku Piramidy Cheopsa. Upuaut ( co w staroegipskim oznacza "otwierający drogę" ) przebył 60 metrów w ciasnym ( 20cm x 20cm ) szybie, docierając do wapiennych "drzwi". Gantenbrik był zdumiony ujrzawszy na ekranie monitora dwa miedziane uchwyty przymocowane do "drzwi", oraz szczelinę oddzielającą je od podłogi. Robotowi udało się odkryć nieznaną komorę wewnątrz Piramidy Cheopsa.

 

Zdumiewająca precyzja.

Piramida Cheopsa jest budowlą niezwykłą nie tylko ze względu na swoją wielkość, ale również z powodu zdumiewającej precyzji, z jaką została wykonana. Jej boki skierowane są dokładnie w kierunku północy, południa, wschodu i zachodu - margines błędu wynosi zaledwie 0,015 %. Uzyskanie takiej dokładności wymagałoby obecnie użycia laserowego teodolitu, mapy odwzorowującej teren z dokładnością do 10 metrów oraz współpracy inżynierów astronomów i mistrzów kamieniarstwa. Podstawa piramidy jest niemal idealnym kwadratem o bokach przekraczających 230 metrów - różnica pomiędzy najdłuższym i najkrótszym wynosi zaledwie 25 cm. Kąty mają po 90 stopni z dokładnością do jednego stopnia. To arcydzieło inżynierii wybudowane zostało bez wykorzystania wielokrążków i zaawansowanych narzędzi dostępnych we współczesnym budownictwie. Pojawia się pytanie, dlaczego budowniczym piramidy zależało na osiągnięciu takiej precyzji? Z myślą o kim czy o czym dążyli do niej, skoro ludzkie oko nie zdołałoby zarejestrować o wiele większych odchyleń? Egiptolodzy uważają, ż Piramida Cheopsa i sąsiadujące z nią piramidy spełniały wyłącznie funkcję grobowców faraonów. Zespół trzech piramid w Gizie powstał w okresie IV dynastii ( 2631 - 2494 p. n. e. ). Największa została zbudowana dla faraona Cheopsa, druga co do wielkości dla jego brata Chefrena, a najmniejsza dla Menkaure, syna Chefrena. Takie przyporządkowanie pochodzi od greckiego historyka Herodota, który pisał o piramidach jakieś 2000 lat po ich powstaniu. Pierwszej odnotowanej penetracji Piramidy Cheopsa dokonał w 820 roku n. e. Kalif Al. Mamoun. Nie znalazł on jednak w środku żadnych skarbów, ciał, narzędzi czy hieroglificznych inskrypcji, jedynie pusty sarkofag w Komorze Króla.

 

Dowód.

Przez wiele stuleci nie udało się znaleźć wewnątrz piramidy żadnych śladów, które mogłyby rzucić światło na jej pochodzenie. Dopiero w 1837 roku brytyjski poszukiwacz Howard Vyse, używając ładunków wybuchowych, przebił się przez sufit Komory Króla i odkrył cztery zamurowane komory. Na ścianie najwyższego z pomieszczeń badacz znalazł namalowane czerwoną farbą hieroglify, między innymi imię Cheopsa. Dla egiptologów stanowiło to wystarczające potwierdzenie tego, że piramida została wybudowana przez faraona Cheopsa. Pusty sarkofag natomiast dowodził, że budowla spełniała funkcję grobowca. Uznali oni, że grobowiec został splądrowany krótko po wybudowaniu i dlatego był pusty. Jednak autentyczność hieroglifów odkrytych przez Vyse'a została poddana w wątpliwość. Pisarz Graham Hancock uważa, że "natykając się pod koniec kosztownych i w gruncie rzeczy bezowocnych poszukiwań na pierwszy niezbity dowód, że Cheops zbudował piramidę, Vyse mógł mieć gwarancję, że jego wysiłek zostanie wynagrodzony." Zdaniem Hancocka znalezione hieroglify budzą wiele wątpliwości: były one jedynym śladem imienia Cheopsa w całej piramidzie, znajdowały się w bocznej i ukrytej części budowli, odkryto je w komorze, do której dostęp miał tylko Vyse, kilka z nich napisanych było do góry nogami, niektóre były nieczytelne, a inne zawierały błędy ortograficzne i gramatyczne. Oznaczać to może, że Vyse sam namalował hieroglify, obawiając się, że jego kosztowne poszukiwania mogą zakończyć się fiaskiem. Jednak egiptolodzy stanowczo odrzucają taka hipotezę. Graham Hancock i jego kolega po piórze Robert Bauval uważają, że aby zrozumieć prawdziwą funkcję piramid należy najpierw spojrzeć w niebo. Z powodu zjawiska nazywanego precesją, polegającego na ruchu osi Ziemi wokół pewnej stałej osi, położenie gwiazd wobec naszej planety zmienia się w cyklu trwającym ok. 25 980 lat. Analizując komputerową rekonstrukcję pozycji gwiazd nad piramidami w 2 500 roku p. n. e. Bauval i Hancock zauważyli, że jeden z południowych szybów piramidy Cheopsa wskazywał wtedy dokładnie na gwiazdę Syriusz ( związaną z egipską boginią Izydą ). Inny południowy szyb skierowany był na najniżej usytuowaną z trzech gwiazd znajdujących się w pasie Oriona, gwiazdozbioru skąd przybył Ozyrys, jeden z najważniejszych bóstw starożytnego Egiptu, uważany za ojca cywilizacji w Dolinie Nilu. Bauval i Hancock uważają, że taki układ nie był przypadkowy. Ich zdaniem budowniczowie Piramidy Cheopsa celowo tek usytuowali jej wewnętrzne przejścia aby korespondowały one z pozycją gwiazd na firmamencie.

 

Związek z Orionem.

Związek piramid w Gizie z gwiazdozbiorem Oriona potwierdzony został przez dalsze odkrycia Bauvala, który zwrócił uwagę na to, że trzecia, najmniejsza z piramid nie jest współliniowa z pozostałymi dwoma. Porównując układ piramid z układem gwiazd w pasie Oriona, zauważył, że trzy gwiazdy wchodzące w jego skład są ułożone względem siebie w podobny sposób. Wysunął więc hipotezę, że piramidy w Gizie stanowią symboliczną reprezentację tych gwiazd. Jednak kąt ułożenia nie pokrywał się dokładnie z układem piramid. Powróciwszy do swego komputera, Buval i Hancock ustalili, że obydwa układy pokrywały się w idealny sposób w 10 500 roku p. n. e. Zdaniem badaczy oznacza to, że chociaż budowa piramid zakończyła się około 2 500 roku p. n. e. to jednak plan całego kompleksu powstał 8 000 tysięcy lat wcześniej, kiedy też prawdopodobnie powstały pierwsze stopnie budowli. Plany przekazywane były z pokolenia na pokolenie, aż do momentu, kiedy budowniczowie tak usytuowali wewnętrzne szyby, aby korespondowały one z aktualnym układem gwiazd mających dla nich znaczenie religijne.

 

W przededniu odkrycia.

W swojej książce "Keeper of Genesis" ( Strażnik tajemnic ) Bauval i Hancock doszli do następujących wniosków: Starożytni planiści z Gizy postanowili zbudować piramidy i Sfinksa, ponieważ pragnęli, by budowle te stanowiły swoisty komunikat dla przyszłych pokoleń; Komunikat ten używa uniwersalnego języka gwiazd, dlatego każda kultura potrafiąca czytać mapę nieba będzie mogła wyedukować funkcję piramid; Piramidy zawierają "współrzędne precesyjne" ( takie jak szyby w Piramidzie Cheopsa ), które pozwalają na ustalenie pewnych określonych dat; W kompleksie w Gizie ukryte są pomieszczenia, w których znajduje się ostateczny komunikat, jaki chcieli nam przekazać budowniczowie piramid. Bauval i Hancock uważają, że ludzkość znajduje się w przededniu całkowitego zrozumienia pierwszych trzech z wyżej wymienionych wniosków, co pozwoli na odkrycie tego, co naprawdę przyszłym pokoleniom chcieli przekazać starożytni Egipcjanie. Jednak gdzie znajdują się owe ukryte pomieszczenia? Być może do jednego z nich dotarł robot Rudolfa Gantenbrika w czasie penetracji południowego szybu Komory Królowej. Dr Zawi Hawass, dyrektor nekropolii w Gizie, ogłosił, że dzięki pomocy Amtex Corporation z Kanady do szybu wysłany zostanie nowy robot, którego celem będzie otwarcie tajemniczych drzwi. Także wejście do komory odkrytej pod łapami Sfinksa może dostarczyć odpowiedzi. Niewykluczone więc, że już wkrótce jedne z najwiekszych zgadake związanych z budowlami w Gizie zostaną rozwiązane.

Egiptolodzy twierdzą, że wszystkie skarby, jakie kiedyś mogły znajdować się w Piramidzie Cheopsa, zostały skradzione wkrótce po jej wybudowaniu, ponieważ grobowiec ten stanowił bardzo łatwy łup dla rabusiów. Późniejsi faraonowie nauczyli się ukrywać swoje grobowce, tak jak na przykład Tutanchamon, którego mumia i skarby nie zostały odkryte aż do 1922 roku.

 

Wewnątrz piramidy.

Gęsta sieć szybów, komór i przejść sprawia, że Piramida Cheopsa wyróżnia się spośród innych egipskich piramid. W Komorze Króla ( 1 ) i w Komorze Królowej ( 2 ) nie znaleziono niczego niezwykłego, jednak może za drzwiami do tajemnej komory ( 3 ) znajduje się rozwiązanie wielu zagadek związanych z piramidami. Drzwi odkryte przez robota Upuaut 2 ( mniejsze zdjęcie ) znajdują się w pobliżu południowej ściany piramidy. Egiptolodzy uważają, że za nimi znajdować się może statua Cheopsa, symbolizująca pośmiertną podróż faraona i osiągnięcie przez niego życia wiecznego. Pusty granitowy sarkofag znaleziony w Komorze Króla jest jedynym dowodem na to, że Piramida Cheopsa była grobowcem. Komora Królowej nigdy nie była miejscem spoczynku żony faraona, a swoją nazwę zawdzięcza arabskiemu zwyczajowi chowania kobiet w grobowcach z dachem ze szczytami.

 

NOTATNIK - kosmiczna energia.

Wielu z tych, którzy znaleźli się wewnątrz Piramidy Cheopsa, twierdzi, że mają tam miejsce dziwne zjawiska. Jako pierwszy wspomniał o tym Napoleon Bonaparte, któremu pobyt w środku budowli pod koniec XVIII wieku miał dostarczyć niezwykłych i głębokich przeżyć. W 1903 roku okultysta Aleister Crowley spędził jedną noc swego miesiąca miodowego wewnątrz Komory Króla. Twierdzi on, że po odczytaniu mistycznej formuły oblał go strumień liliowego światła. Żadne światło pochodzące z naturalnego źródła nie mogłoby dotrzeć do tej komory. Zdaniem badaczy z nurtu New Age pojawienie się światła mogło być związane ze specyficznym kształtem piramid, dzięki któremu działają one jak "wzmacniacze" kosmicznej energii, będącej czymś w rodzaju siły życia, o której wspomina chiński akupunktura. Tego typu opowieści doprowadziły do tego, że wielu turystów usiłuje przekupić uzbrojonych strażników, aby ci pozwolili im spędzić noc we wnętrzu piramidy.

 

FAKTY - bodowa piramidy.

W 1995 roku egiptolog Mark Lehner i kamieniarz Roder Hopkin postanowili wspólnie wybudować piramidę, wykorzystując techniki, jakich ich zdaniem używali budowniczowie Piramidy Cheopsa. Jako, że nie ma dokumentów opisujących sposób budowania piramid, postanowili oprzeć się na starożytnych rękopisach ukazujących, jak powstawały inne budowle. W ciągu trzech tygodni udało im się zbudować piramidę 24 - ktotnie mniejszą od Piramidy Cheopsa, częściowo korzystając z nowoczesnego sprzętu. Po zakończeniu pracy Lehner powiedział: " W miarę budowania byliśmy coraz lepsi, odkrywaliśmy coraz to nowe rzeczy. Tam gdzie zastosowanie narzędzi i technik starożytnych budowniczych nie dawało spodziewanych rezultatów, powodem niepowodzeń nie było to, że nie znaliśmy jakiejś tajemnej technologii, lecz brak kilkusetletniego doświadczenia wielu pokoleń."

 

NOTATNIK - chińscy faraonowie.

W 1994 roku niemieckiemu odkrywcy Hrtwigowi Hausdorfowi udało się uzyskać pozwolenie władz chińskich na wejście na tereny wcześniej zakazane dla cudzoziemców. W czasie swojej ekspedycji natrafił on na 100 ogromnych piramid, nieznanych wcześniej światu zachodniemu. Twierdzi, że niektóre z nich są większe od Piramidy Cheopsa. Zdaniem Husdorfa piramidy znajdujące się w prowincji Shanxi w centralnych Chinach mają przynajmniej 5000 lat i przypominają piramidy ze środkowej Ameryki. Funkcja piramid nie jest znana i jeszcze przez jakiś czas pozostanie tajemnicą - wykopaliska zaczną się tam dopiero w XXI wieku.

mipzone.sitesled.com

                              Dodaj wpis do Księgi Gości ! (kliknij!)

 

e-mail: apokalipsy@tlen.pl

          GG: 8734263   3324083

     

      

Jak myślisz co się stanie w 2012 r.
Przejście w czwarty wymiar
Wojna nuklearna
Całkowita zagłada cywilizacji
Nic się nie stanie
Nie mam pojęcia