Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
        


     

         


 
                                                              NAUKA

                                  Niezwykłe koty świecące w ciemnościach


Najpierw w materiale genetycznym komórek skóry pewnej kotki umieszczono gen RFP. Odpowiada on za produkcję białka, które powoduje świecenie w ciemności. Potem materiał genetyczny pobrany ze skóry samiczki umieszczono w kocich komórkach jajowych.

W efekcie naukowcy uzyskali zarodki posiadające gen "świecenia". Potem embriony wszczepiono do macicy kotki matki i poczekano, aż donosi ciążę. W końcu w styczniu i lutym tego roku urodziły się kocie klony świecące w ultrafiolecie.

Naukowcy zdecydowali się pokazać je publicznie dopiero teraz. Są zdrowe i ważą 3 i 3,5 kilograma. "Umiejętność klonowania kotów ze zmienionymi genami pomoże nam w prowadzeniu badań dotyczących chorób genetycznych" - twierdzą naukowcy z Korei.

Badacze dodają, że wydaje się, iż technologie klonowania okażą się pomocne przy ratowaniu zagrożonych gatunków, m.in. tygrysów oraz leopardów.

 

                              Dodaj wpis do Księgi Gości ! (kliknij!)

e-mail: apokalipsy@tlen.pl

          GG: 8734263   3324083

     

      

Jak myślisz co się stanie w 2012 r.
Przejście w czwarty wymiar
Wojna nuklearna
Całkowita zagłada cywilizacji
Nic się nie stanie
Nie mam pojęcia