Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
        


 

     

         


 
                                                                UFO

CZY KOSMICI MAJĄ DUSZĘ?

Watykan po raz pierwszy zabrał głos w dyskusji o istnieniu inteligentnych cywilizacji w kosmosie. Czy „obcy” mają dusze i mogą być zbawieni? – to temat watykańskiej broszury.

Kiedy 2 lata temu po raz pierwszy pisaliśmy list do Watykanu w sprawie UFO wiedzieliśmy, że wcześniej czy później Kościół Katolicki będzie musiał odpowiedzieć na trudne pytania. Jaki wpływ wywarłoby to na naszą wiarę poznanie wiedzy obcych Kościół duchowości? Czy Kościół miałby posłać misjonarzy głoszących Ewangelię Obcym? Czy powinni być oni ochrzczeni? Czy może mają oni własną wersję Jezusa w galaktycznym planie zbawienia? Katolicy, których te wszystkie pytania intrygują, mogą uzyskać odpowiedzi, które przygotował w 48-stronicowej broszurce watykański astronom, Guy Consolmagno SJ.

„Inteligentne życie we Wszechświecie? Katolicka wiara i poszukiwanie pozaziemskich form życia” autorstwa Consolmagno zgłębia katolickie nauczanie odnośnie kwestii społecznych i etycznych.

Celem broszury jest dodawanie otuchy katolikom, którzy nie powinni się obawiać trudnych pytań i bez względu na to, co nowego zaistnieje w nauce nie powinni lękać się, że wpłynie to na ich wiarę. Zdaniem ojca Consolmagno nauka i nowe odkrycia oraz wiara powinny wzbogacać się nawzajem, a nie wykluczać jedna drugą. Przy takim założeniu nie ma niebezpieczeństwa, że odkrycie w przestrzeni kosmicznej form życia spowoduje, że wszystko, w co wierzyliśmy było nieprawdą.

Genesis podaje dwie historie stworzenia. Nauka także ma więcej niż jedną wersję na powstanie kosmosu. I bez względu na to, jaki obraz stworzenia wszechświata się przyjmuje podstawowym przesłaniem Genesis jest to, że stworzenie świata nastąpiło w wyniku świadomego aktu miłości Boga, który egzystuje poza czasem i przestrzenią. Biblia mówi o Bogu bez intencji odnoszenia się do fizycznych nauk. I to, co mówi o narodzinach świata jest prawdziwe, gdyż Bóg stworzył i stwarza świat, i go kocha. Ale to nauka wypełnia szczegółami wiedzę jak Bóg to zrobił.

Nauka pomaga posmakować jak bogaty, piękny i pełen pomysłów jest świat stworzony przez Boga. Nieograniczony kosmos oznaczać może, że gdzieś tam są inne planety z innymi istotami stworzonymi przez tego samego, kochającego Boga. Dla brata Consolmagno idea, że istnieją inne rasy i inteligentne formy życia nie stoi w sprzeczności z tradycyjnym, chrześcijańskim myśleniem. Ludzie wiary, za przykładem naukowców, nie powinni obawiać się mówić, że czegoś nie wiedzą, gdyż Biblia nie daje odpowiedzi na wszystkie pytania. A ludzkie rozumienie jest niekompletne i nigdy nie będziemy mogli zrozumieć, oraz docenić cudownej egyzstencji najprzeróżniejszych form i bytów.

Niebezpiecznie jest myśleć, że jesteśmy w stanie całkowicie zrozumieć Boga. Autor broszurki, wyjaśniając intencje, jakie sobie stawiał przy jej pisaniu, powiedział dziennikarzom CNS, że próbował pokazać, co znaczy, że Bóg mógł stworzyć więcej niż jedno życie na ziemi. Takie spekulacje są warte zachodu, gdyż stawiają w innym świetle to, co przyjmujemy za pewnik. Dlatego poszukiwanie odpowiedzi na pytania „Czy kosmici mają dusze?” lub „Czy zostali zbawieni przez Chrystusa?” pomaga nam zrozumieć, co to znaczy dla nas mieć dusze i lepiej rozpoznać, co znaczy być zbawionym przez Chrystusa. Jezuita udowadnia, że Kościół nie obawia się nauki i że katolicy także nie powinni się obawiać konfrontacji z różnymi typami dociekań.


Oto tekst listu, który wysłaliśmy do Watykanu.

Umiłowany Ojcze Święty!

Pozwalamy się zwrócić do Waszej Świątobliwości z prośbą o odpowiedzenie na pytanie, które dręczy nas i naszych przyjaciół od bardzo dawna. Jesteśmy grupą kilkudziesięciu osób tworzących Fundacją NAUTILUS, która zajmuje się badaniem zjawisk, które są postrzegane przez współczesną naukę jako niewyjaśnione. Wśród wielu spraw, które badamy, są też takie, co do których prawdziwości nie mamy obecnie wątpliwości. Należy do nich zaliczyć zdumiewające odkrycie, że na Ziemię przybywają obce cywilizacje. Na początku byliśmy sceptyczni wobec tej niesłychanej tezy, ale z czasem wobec natłoku dowodów, relacji, wiarygodnych raportów (także wojskowych i policyjnych) wiemy, że nasza planeta jest odwiedzana przez istoty poruszające się w zaawansowanych technicznie statkach powietrznych. Nie wiemy na pewno, czy przybywają one z innych planet, czy też z innych wymiarów. To, co wiemy na pewno, że pojawiają się na Ziemi i czasami nawet wchodzą w interakcje z ludźmi. W związku z tym, że jesteśmy w większości ludźmi wierzącymi i praktykującymi, którzy szanują naszą wiarę, postanowiliśmy się zwrócić do Waszej Świątobliwości z następującym pytaniem:

Jakie jest oficjalne stanowisko Kościoła wobec faktu pojawiania się na Ziemi pojazdów z obcymi istotami na ich pokładach?

To pytanie jest ważne dla nas z wielu powodów. Jesteśmy ciekawi, czy misja Kościoła Katolickiego dopuszcza, że mogą istnieć inne światy, z których przybywają istoty na ziemię. Ważne jest to także wobec naszych obserwacji, że istoty te nie wykazują najmniejszych chęci nawiązania oficjalnego kontaktu i odnosimy wrażenie, że Ziemia jest jednym z wielu światów zamieszkałych, które odwiedzają. Kolejna nasza obserwacja jest taka, że nie ma jednego gatunku obcych istot, lecz jest ich bardzo wiele. I tu nasuwają się kolejne pytania: czy misja zbawienia świata obejmowała także te inne światy?
Czy to możliwe, że te istoty mogły być pozbawione grzechu pierworodnego wynikającego z historii Adama i Ewy opisanej w biblii? Czy to możliwe, że te inne światy mogły mieć swoich własnych Zbawicieli, którzy uwolnili ich od tego grzechu? Czy to możliwe, że te istoty nie obserwowały lub też nie wpływały na ważne wydarzenia, które zostały opisane w Nowym i Starym Testamencie? Pytamy także dlatego, że wydaje nam się, że możliwości techniczne i wszelkie inne tych istot są wręcz nieprawdopodobne, poza granicami ludzkiej wyobraźni.

Pytania te stawiamy z szacunkiem ufając w wiedzę Waszej Świątobliwości, która na pewno jest w tej materii o wiele większa od naszej. Stawiamy je jako ludzie wierzący, którzy próbują uporać się z wizją świata, która rysuje się po uznaniu tego - powtarzamy raz jeszcze - bezspornego faktu.

Oczekujemy na odpowiedź życząc zdrowia i sił w głoszeniu Ewangelii

Fundacja NAUTILUS

nautilus.org.pl

                                 Dodaj wpis do Księgi Gości ! (kliknij!)                                                

 

e-mail: apokalipsy@tlen.pl

          GG: 8734263   3324083

     

      

Jak myślisz co się stanie w 2012 r.
Przejście w czwarty wymiar
Wojna nuklearna
Całkowita zagłada cywilizacji
Nic się nie stanie
Nie mam pojęcia