Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
        


     

         


 
                                                    APOKALIPSY

                               Globalne Ocieplenie (Efekt Cieplarniany)
Zasza cywilizacja stoi przed kolejnym globalnym problemem! Obok kończących się złóż ropy stoi efekt cieplarniany!
Coraz wyraźniej widać skutki globalnego ocieplenia. Zapowiadane przez klimatologów topnienie lodowców już się rozpoczęło i będzie narastać. Himalajskie lodowce kurczą się w zastraszającym tempie, zagrażając w ten sposób setką milionów ludzi zależnych od rzek pochodzących z lodowca w Chinach, Indiach i Nepalu, ostrzega WWF (World Wildlife Fund)

W raporcie WWF podaje, że Indie, Chiny i Nepal mogą doświadczyć w nadchodzących dekadach powodzi, po których nastąpi okres suszy. Himalaje zawierają największy magazyn wody słodkiej poza obrębem czapy polarnej i zasilają siedem największych azjatyckich rzek. Ekolodzy twierdzą, że niezwłoczne przeciwdziałanie zmianom klimatu mogłyby spowolnić tempo topnienia, które z roku na rok jest coraz wyższe. „Gwałtowne topnienie himalajskich lodowców najpierw zwiększy objętość wody w rzekach, powodując rozległe powodzie (...). Następnie w ciągu kliku dekad sytuacja odwróci się i poziom wody w rzekach zacznie spadać, wprowadzając tym samym ogromne ekologiczne i środowiskowe problemy dla ludności w Chinach, Nepalu i północnych Indiach” powiedziała Jennifer Morgan, dyrektor Programu Zmian Klimatycznych WWF’u.
                               
Lodowce, które regulują dostarczanie wody do rzek: Ganges, Indus, Brahmaputra, Mekong, Thanlwin, Yangtze i Rzeki Żółtej, będą się przypuszczalnie kurczyć w tempie 10-15 metrów na rok. Setki milionów ludzi w całych Chinach oraz na subkontynencie Indyjskim – większość z nich mieszka z dala od Himalajów – jest zależna od wody dostarczanej przez te rzeki. Znaczna ilość osób żyje na terenach zalewowych, które są wysoce podatne na wzrost poziomu wód. Także rolnictwo ucierpi w wyniku potencjalnych zmian klimatu gdyż jest zależne od regularnego nawadniania, które zapewnia wzrost upraw. WWF stwierdziło, że potencjalna katastrofa w tym regionie powinna skupić uwagę przedstawicieli 20-tu czołowych państw uprzemysłowionych spotykających się w Londynie na dwóch konferencjach dotyczących tematyki zmian klimatycznych. „Przedstawiciele państw powinni natychmiast uświadomić, że świat będzie musiał stawić czoła katastrofie ekonomicznej, która zahamuje rozwój cywilizacji, jeżeli tempo globalnego ocieplenia klimatu nie zostanie zmniejszone” powiedziała dyrektor Morgan.
                                          
Ostatnie wydarzenia właśnie o tym świadczą! Najpierw Cunami w Azji, niespełna przed chwilą huragan w Ameryce, a kilka dni temu trześcienie ziemi w azji! To wszystko wina globalnego ocieplenia... z dniem na dzień będzie coraz gorzej.
             

                              Dodaj wpis do Księgi Gości ! (kliknij!)

e-mail: apokalipsy@tlen.pl

          GG: 8734263   3324083

     

      

Jak myślisz co się stanie w 2012 r.
Przejście w czwarty wymiar
Wojna nuklearna
Całkowita zagłada cywilizacji
Nic się nie stanie
Nie mam pojęcia