Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
        


     

         


 
                                                    APOKALIPSY

      Asteroidy zagrażają Ziemi - apel astronautów do wszystkich narodów. Dwaj amerykańscy astronauci wezwali w liście otwartym do opracowania strategii obrony  Ziemi i jej mieszkańców przed potencjalnym uderzeniem asteroidy.


Uczestnik misji Apollo 9 Rusty Schweickart oraz pilot wahadłowców i członek załogi stacji orbitalnej Ed Lu ostrzegli, że ewentualne zderzenie miałoby nieporównanie bardziej katastrofalne skutki niż wszystkie klęski naturalne, do jakich doszło w ostatnim okresie - fale tsunami, trzęsienia ziemi, czy huragany.

Obaj astronauci byli inicjatorami powołania fundacji, której zadaniem jest mobilizowanie i uczulanie opinii publicznej na to zagrożenie. Naukowcy oceniają, że prawdopodobieństwo uderzenia w Ziemię niewielkiej asteroidy w ciągu najbliższych 30 lat przedstawia się jak 1:5500.

Jednak jeśli do takiego zderzenia doszłoby, konsekwencje byłyby wprost nieobliczalne, z możliwością zagłady obecnej cywilizacji włącznie.

"Nikogo nie chcemy straszyć. Mówimy tylko, że trzeba o tym myśleć zawczasu, bo gdyby takie niebezpieczeństwo wystąpiło, może być już za późno" - powiedział Lu.

Obaj weterani podróży kosmicznych podkreślili zgodnie, że dopiero z kosmosu widać wyraźnie jak mała, narażona na zniszczenie i delikatna jest Ziemia.

nautilus.org.pl

                               Dodaj wpis do Księgi Gości ! (kliknij!)

e-mail: apokalipsy@tlen.pl

          GG: 8734263   3324083

     

      

Jak myślisz co się stanie w 2012 r.
Przejście w czwarty wymiar
Wojna nuklearna
Całkowita zagłada cywilizacji
Nic się nie stanie
Nie mam pojęcia