Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
        


     

         


 
                                                     APOKALIPSY

                              Asteroidy zagrażają Ziemi - NASA ma plan


Amerykańska Agencja Badań Kosmicznych opracowała plan na wypadek groźby zderzenia Ziemi z asteroidą – poinformowała „Gazeta Wyborcza”.
Dziennik pisze, że naukowcy Agencji zakładają w takiej sytuacji wystrzelenie w kosmos pojazdu, który odholuje groźny obiekt z kolizyjnej trajektorii. Kosmiczny ciągnik jednak nawet nie dotknie przesuwanego obiektu - za hol posłuży mu siła wzajemnego przyciągania. Według dziennika, ludzkość dysponuje pojazdami zdolnymi już teraz dokonać takiego manewru.

Gazeta opisuje też inne pomysły na ochronę Ziemi. Jeden z nich polega na przesuwaniu kosmicznych głazów za pomocą wiązki promieni słonecznych skupionych za pomocą lustra. Odkryto bowiem, że światło słoneczne może w próżni zmienić kurs obiektu.

Pomysły takie stopniowo wyparły plany z lat sześćdziesiątych, zakładające w takich sytuacjach wystrzelenie rakiet z głowicami jądrowymi i zniszczenie zagrażających naszej planecie asteroidów. Wiąże się to między innymi z najnowszymi odkryciami, według których ciała kosmiczne mogą mieć miałką, lekką budowę i w efekcie wybuchu lub zderzenia z rakietą rozpadną się na kilka mniejszych obiektów i nadal będą zagrażać Ziemi.
 

naulius.org.pl
 

                              Dodaj wpis do Księgi Gości ! (kliknij!)

e-mail: apokalipsy@tlen.pl

          GG: 8734263   3324083

     

      

Jak myślisz co się stanie w 2012 r.
Przejście w czwarty wymiar
Wojna nuklearna
Całkowita zagłada cywilizacji
Nic się nie stanie
Nie mam pojęcia